Yılbaşı


3 Gün sonra 2019′ a merhaba diyeceğimiz şu günlerde yurdumuzu soğuk hava dalgası sarmış durumda, Ege’de 10 derecenin altına sıcaklık düşmez diyenler bizi kandırdı 🙂 Hava 7-8 derece max. Üşüyor muyuz?  Biraz ama İş Bankası Bloklarındaki gibi sıcaktan mayışıp oturmaktansa daha dinç bir ısıda yaşamak çok daha sağlıklı. Evde herkes kendi odasının ısısından sorumlu, ne kadar istersek o kadar ısıtıyoruz. Ben alıştım valla, elektrik faturası biraz fazla geldi ama İstanbul’da doğal gaz bu faturayla yarışırdı muhtemelen. 

Kendimizden bahsedecek olursak, nihayet İstanbul’a gidip gelmem bitti gibi, artık sadece Basev için giderim diye düşünüyorum. 
İlker hayatından memnun, kızımız Meltem’in eğitim programını rayına oturttu. Meltem mutlu biz mutlu.
Asabi Ergen Ali Mert, artık Kuşadalı arkadaşları ile marinaya gider hale geldi. Bu bizim için büyük bir aşama. 


Pazartesi Günü Meltem, İzo ve Ben Meryem Ana’ya gittik. Çok sıkı güvenlik taramalarından sonra içeri girdik. Meltem’in sandalyesini iterken biraz zorlandık ama etraf çok güzeldi. Noel günü olduğu için akşam ayin vardı, etrafı hem süslemişler hem de ayine uygun hale getirmişler. Meryem Ana’nın kaldığı ev minnacık olduğu için Meltem ile bir girdik bir çıktık ama kızımla mum yaktık ve dua ettik. 2019 inşallah hepimize ve tüm dünyaya iyilikler getirir, bu saçma sapan egolu insanlar dünyanın düzenini daha fazla bozmazlar inşallah. Bu zamana kadar kendimi hiç bu kadar çok karamsar ve dünyanın geleceği nasıl olacak, savaş çıkacak mı diye hissetmemiştim. 


Herkese mutlu yıllar diliyorum. 

2 yanıt

  1. Ajanda günlüklerinizi takip ediyorum Tuğba Hanım. Bir ailenin gündelik hayatında neler yaptıklarını sıcacık anlatıyorsunuz. anlattıklarınız hep pembe mutluluklar değil elbette. İnişli, çıkışlı yokuşlu yollardan geçerken, zorluklarla da nasıl başa çıktığınızı kabullenerek tevekkülle anlatıyorsunuz. Örnek davranışlarınızı tebrik ediyorum. Takdirle…"Devam" diyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir