Corona Günleri


6. Gün
Eveeettt…. Bugün sabah normal uyandım, kahvaltımız yaptım sonra biraz üşüdüm, oğlumun yanına sızayım dedim, uykulu olduğu için itiraz etmedi, 10:30 gibiydi, nasıl kahvaltı istediğini söyledi derken ben de yanında uyuya kalmışım, bi uyandım saat 12:30, demek ki bizim çocuğun öğleden sonralara kadar uyumasının nedeni perdelermiş, bu gece perdesini açık bıraktıracağım, yarın 5 dersi var, 11 gibi girse derse 2,5 saatte bitirebilir ben de ödevlerini kontrol ederim, ondan sonra istediğini yapabilir.  Bu yeni eğitim şeklinde çocuklara destek vermeli ve takip etmeliyiz, öğretmenleri yok ama gene bize düşüyor öğretmenlik desteği…Sonra PTT’den kurtuldum, giyindim, kahvemi içerken Bodrum’dan Arzu aradı, görüntülü kahve sohbeti yaptıktan sonra tabii nereye? Mutfağa attım kendimi. İlker’i pazara gönderdim, fırında mücver ve pırasalı börek yanına da domates salatası yaptım, kurtlarım 15 dk. yedi bitirdi, hızımı alamadım, mutfağı topladım, yerleri sildim, beylerin banyosunu dezenfekte ettim. Bir espreso içtikten sonra odama attım kendimi, ev halkı da odalarında sakin sakin oturuyorlar. 


Dün resimleri karıştırırken annem 2002 yılında Japonya’ya gittiği zaman O’na ve Semra Teyze’ye her gün faks çekiyordum, o yazılarımı buldum. Çok eğlendim, bu ilkede 18 sene önce neyse hala her şey aynıymış, çok güldüm kendi kendime. Sizle ülkemizin durumunu anlattığım bölümü paylaşacağım:


11 Temmuz 2002
………
Annecim, ülkeyi geldiğinizde bulamayabilirsiniz!!!!!!!  ŞAKA
Ama durum biraz ilginç, DSP’den İsmail Cem bile istifa etti. Yaklaşık 35 kişi ayrıldı.Ayrıca Derviş’te bakanlıktan ayrıldı ama Sezer müdahale etti ve seçim yapılana kadar idare edecek ama İsmail Cem, Derviş ve Hüsamettin Özkan yeni parti kuruyorlar ve durumdan çok iddialılar. Ayrıca dün Cem Uzan’da parti kurdu, adı Genç Parti. Bizden çok uzaktasınız ve dünyada tarihi olaylar oluyor. Dünya Türkiye’yi bu sefer siyasetin çoşkusundan takip ediyor hatta Bill Clinton geldi Türkiye’ye dün, O bile “üzülmeyin geçer bu günler” dedi…. Bu arada dolar gene uçmuş ve 1 USD: 1.750.000.-TL olmuş. (6 sıfır atılmamışken) …..


Bu olaylar demek ki 2002’de AK Parti için zemin hazırlanması olayları imiş, dediğim partilerden sadece Uzanın ki kuruldu galiba,  18 sene sonra geldiğimiz nokta, gene paramız yok, artık meclisimiz de yok, bu salgına çok kötü yakalandık, bakalım ne olacak?


Bugünlük benden bu kadar, mücver çok güzel oldu, annemin tarifiydi, altta tarifi bırakıyorum. 


İyi geceler…


Tugba


Fırında Mücver:


6 Kabak
3 havuç
4 taze soğan
2 yumurta
dereotu
un
zeytinyağı 
tuz, karabiber, kuru nane, pul biber


Bunda ki en önemli şey kabakları rendeledikten sonra yarım saat üzerine tuz ekip suyunun çıkmasını beklemek, yoksa içi pişmiyor. Suyu salınca avucunuzda sıkarak başka bir kaba alın, hiç suyu kalmasın. Sonra yukarıdaki malzemeleri un hariç  ekleyin ve karıştırın. Unu ve zeytin yağını göz kararı ekleyin. Un 8-9 yemek kaşığı olabiliyor, kıvam ne çok yumuşak ne de çok katı olacak, fırın tepsisinin içine yağlı kağıt serin, üzerine karışımı dökün, ince olmasına dikkat edin, mücver ince olur, kalın olmuyor, 180 derece ısıtılmış fırına verin. 40 dakikada pişiyor. Ama bıçakla pişip pişmediğini kontrol edin. Sonra afiyet olsun. 


(İsteyen içine peynir de koyabilir ama kaşar değil, beyaz türevlerinden, ben yemediğim için bizde peynirsiz.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir