Corona Günleri 


48. Gün
Bugün günlerden Meltem
Bir bana deseydi ki “kızının 18. yaş gününü karantinada kutlayacaksın”, gülmekten ölürdüm. Hadi canım derdim. Bugün olan oldu ve biz sokağa çıkma kısıtlamasının altında, karantinada doğum günü yaptık, üstüne bir de misafirlerimizi zoom aracılığı ile ağırladık. Şaka gibi, İstanbul’dan, Kuşadası’ndan, İngiltere’den, İsviçre’den, inanılır gibi değil. Almanya’dan ve Kuveyt’ten de kaçırmışlar, Polonya’yı da ben atlamışım, çok feci kendimiz berbat hissediyorum,  bir de zoom’a yabancı olanlar bağlanamadı ama bugün anladık ki zoom ve benzeri sistemler onlarca kişiyi bir araya getirebiliyor. Tabii Marisa “aman alışmayalım, alıştırılmaya çalışılıyor, alışkanlık yapmasın” dedi. Bence de alışkanlık yapmasın. 


Ben aslında instagramdan canlı yayın yaparım diye düşünmüştüm ama sabah aklımıza zoom geldi, İlker hemen ayarladı ve çağırabildiklerimizi çağırdık. Zoom gibi bir şeye yabancı olduğumuz için anca bu sabah akıl edebildik
https://youtu.be/42OLSFPukOE  buradan izleyebilirsiniz.


Sizler ve güzel mesajlarınızı almak beni çok duygulandırdı bugün, yazımı yazıyorum ama kafam gidik. 18 yıl, bize bambaşka şeyler öğretti. Meltem ve Mert’e sahip olmak bizim için ayrıcalık oldu. Meltem’in özel durumundan dolayı Mert bizim için ayrı bir yerdeydi. Bir çocuğunuz “anne diye gelip sarılıyor”, bir çocuğunuz yanınıza geliyor, kolları güçlü olmadığı için sarılamıyor, dudaklarını büzüp öpmesini bilmediği için sadece “dudaklarını yanağınıza değdiriyor ve gözlerinizin içine bakıyor”. Çokkk karmaşık hisler çokkk… Bana “anne” demesini hala bekliyorum. 


Mert’e ne aldıysam Meltem’e de onu aldım. Mert’ten gençlik modasını takip ettim hep, nike ayakkabı giyiyorsa Meltem’e de nike aldım. Kıyafetleri hep en güzel yerlerden aldım hatta bu sabah ne giysin diye düşünürken, Berrak veya Duygu ya da Damla ne giyerdi doğum gününde diye düşündüm sonra dar kot üzerine krop tişört ve bol sweetshirt giydirdim. Çünkü kızlar onu giyiyor. 


Sizlerin çoğunuzun bize hep faydası, desteği olmuştur iyi zamanlarımızda kötü zamanlarımızda, hepinize tekrar teşekkür ediyoruz. Sizleri seviyoruz.


İyi akşamlar


Tugba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir