Corona Günleri


20. GünStay At Home Kupalarımız
www.arctimo.com adresinde

Biz tam 20 gündür evdeyiz sadece markete, ofise ve Meltem’i arabayla dolaştırmak için dışarı çıktık o da çok kısa süreliydi. Cumadan beri hiç çıkmadık, şimdi Meltem’inde çıkması yasak, önümüzdeki hafta çıkabilecek miyiz bilemiyorum. Mert’e seni mahalle içinde çıkarırım dedim bugün, “anne ne kadar cezası var biliyor musun? Unut bunu” dedi. O bile ümidini yitirmiş. 


Bugün geç kalktık, öğleden sonraya kadar çok yağmur yağdı, üstüne bi de artık kimsenin ilgilenmediği ama son yıllarda ülkemizi etkisi altına alan tozlar gene gelmiş, camlar çamur içinde kaldı, ön balkonda sehpalar toz içinde kalmış, normalde gram toz olmazdı, çok sinir oldummm….


Öğleden sonra hafif yemek yedik akşama da yeşil mercimekli bulgur pilavı ve salata ile bu günü geçirdik ama önümüzdeki hafta için plan yapmak gerek, bu gece tariflerime bi bakacağım.


Yarından itibaren biraz ofise gidip çalışmak istiyorum ama internet sıkıntımız var yarın olunca havaya göre karar vereceğiz ayrıca yarın Kanal D’de Aşkı Memnu başlayacak, onu seyretmekte çok cazip geliyor. Nostaljiiii, 10 sene olmuş seyredeli. 


Zaman aslında şimdiye kadar çok hızlı geçti. Hem farkındaydık hem değildik, şimdi “evde kalsak neler yapardık” diye konuştuğumuz zamanı yakalamış olduk, evde güzel şeyler yapabiliriz, hem online olmak yerine günün bi kısmına kütüphanede bekleyen kitapları okuyarak geçirebiliriz. Kendimize bir hobi bulabiliriz. Hep yapmak istediğimiz ama vakitsizlikten yapamadığımız bir şeyi hobi olarak hayata geçirebiliriz. 


Bu gecelik benden bu kadar, umarım dün ki yazımda sizleri sıkmamışımdır. Yarın bana dün gece gelen bir mail var, onun içindeki yorumları size derleyip paylaşacağım. Sevgiler


Tugba

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir