Corona Günleri 


16. Gün


1 Nisannnn


Bugün hava güneşli ama serindi, zaten gece yarısından sonra yağmur veriyor ve hava 6 gün yağmurlu, Kuşadası’na güveniyorum, hep kapalı geçmez, arada güneş yüzünü gösterir diye düşünüyorum. 


Aaaaa esas unutuyorum bugün 1 Nisan, küçükken okulda, evde şaka yapmak için senaryolar oluştururduk, kendi çapımızda eğlenirdik. Benim kafa çok gidik galiba dün gece Özcan ile Rukiye bana kumpas kurup şaka yaptılar ben de bayağa kandım, sabahta bizim Ailecek what’sapp grubumuza Banu “birisi corona virüsünden hastaneye kaldırılmış” yazınca hemen sosyal medya, gazete araştırdım, bulamadım, anlık sevinç yaşamış oldum çünkü “1 Nisannn”  diye mesaj attı. Neyse gene kendi çapımızda eğlendik. 


Genel olarak sakin bir gün yaşadık. Mert’in online dersleri, öğretmenlerle görüşmeler, evde temizlik, bir ara Meltem firar etmiş, kapı kilidini unutmuşuz, 3. kattan topladım.  Pıtır Hanım evin her yerinde, bugün güzel bi halini yakaladım çektim fotosunu. Şimdi hava iyice serinledi, yazımı yazıp, dizi attırıp uyuyacağım. Biz 16 gündür evdeyiz ama millet maşallah dışarıda, maskesiz, eldivensiz. Bu işin önüne nasıl geçeceğiz bilemedim hele bugün İstanbul’un en kötü durumda olduğunu görünce…
Birazda güzel şeylerden bahsedelim:


Dün Sevgili Berrin,  bana Koç Grubu çalışanlarının kullandığı Koç Akademi uygulamasını artık herkese açtığını söyledi. Ben de hemen portala girdim ve biraz gezindim. Aile, Bilişim Teknolojileri, Hobi, Kişisel Gelişim, Sağlık ve Yaşam başlıklardan oluşan 5 ana bölümden oluşuyor.  Altında her konu ile ilgili alt konular var, bunlar  5-7 dakikalık videolardan oluşmuş, ilginizi çeken videoyu yükleyip izleyebiliyorsunuz. İçerikler iyi düşünülmüş ve kaliteli, arzu edenler gün içinde bakabilirler. 


Bugün enerjimiz düşüktü, yarın daha iyi bir gün olması dileğiyle, hepinize iyi geceler.


Tugba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir